+48 22 855 75 99 Zadzwoń
Filtrowanie

Ochrona osobista:

Maseczki ochronne to jeden z najważniejszych środków ochrony osobistej. Pozwalają na wytworzenie skutecznej bariery dla rozprzestrzeniania się wirusów, bakterii i innych drobnoustrojów przenoszonych przede wszystkim drogą kropelkową. Używane są w szpitalach i innych placówkach medycznych, jak również na co dzień, przez osoby korzystające z transportu publicznego, udające się do centrów handlowych i w każdy inny sposób przebywające w skupiskach ludzkich. Profesjonalna i prawidłowo noszona maseczka ochronna skutecznie obniża intensywność transmisji wirusów, co jest szczególnie ważne dla osób o obniżonych zdolnościach do wytwarzania bariery ochronnej, tj. kobiet w ciąży, seniorów oraz osób przewlekle chorych.

Jest 1 produkt.

Układ:
Strona: 1 z 1
Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Kod: 108-FM001-03-5xx-400
40 szt. masek ochronych na twarz, 3-warstwowe

Kod: 108-FM001-03-5xx-400
44,28 zł
Dostępność:

Chwilowy brak w magazynie

Produkt dostępny w stałej ofercie

  • Zapytania

Maseczka ochronna obniża ryzyko wchłonięcia chorobotwórczych mikrobów do naszych błon śluzowych najbardziej wtedy, gdy znajdujemy się w bezpośrednim polu bytowania wirusa. Noszenie tego typu środków ochrony osobistej jest szczególnie istotne, gdy wchodzimy w bliższe kontakty z dużą grupą ludzi: gdy do nich mówimy zbliżając się twarzą w twarz, co ma miejsce w pracy w szeroko pojmowanych usługach (np. kasjerzy, kelnerzy, pracownicy komunikacji miejskiej) lub gdy nasz zawód należy do zajęć kontaktowych. Maseczka ochronna na twarz powinna być bezwzględnie zakładana, jeśli wiemy, że jesteśmy zakażeni chorobą zakaźną, przenoszoną drogą kropelkową.

Jak działa maseczka ochronna?

W zależności od jej budowy, jest to akcesorium blokujące całkowicie przepływ pary wodnej oraz częściowo przepływ powietrza przez swoje powłoki. Dzięki temu, kropelki śliny emitowane przez osobę mówiącą (a wraz z nimi mikroorganizmy przenoszone drogą kropelkową) pozostają na powierzchni materiału, zamiast rozprzestrzeniać się swobodnie w otoczeniu. Jeśli jest to chirurgiczna maseczka 3-warstwowa z filtrem, wówczas ochrona jest lepsza niż gdy mamy do czynienia z prostą wersją maseczki jednorazowej jednowarstwowej. Niezależnie od tego, jaka jest to maseczka ochronna, należy pamiętać o jej regularnym wymienianiu: są to produkty jednorazowego użytku i w taki sposób należy je traktować. Maseczka ochronna na twarz zakładana wielokrotnie na usta i dotykana przez nas nieumytymi dłońmi jest nie mniej groźna niż przemieszczanie się po tłocznym korytarzu wypełnionym ludźmi potencjalnie roznoszącymi groźne dla nas wirusy i bakterie.